Місто Черкаси
Сучасні Черкаси (Україна) – красиве та чарівне українське місто, а також адміністративний центр, відомий високим рівнем культури та освіти. У свій час жителі Черкас зробили вагомий внесок у формування легендарного українського козацтва, а їхня активна участь у Коліївщині та Хмельниччині призвела до того, що місто перетворилось в культурний та промисловий регіональний центр. Навесні та влітку місто потопає у свіжій зелені, каштановому та липовому цвіті, а близькість Кременчуцького водосховища (Черкаси розташовані на правому його березі) робить повітря прохолодним та освіжаючим, сприяє чудовому відпочинку. Сьогодні в Черкасах проживає більше ніж 285 тисяч осіб.
Головною загадкою і нині залишається сама назва міста. Етимологію слова «Черкаси» вчені не з’ясували й досі, але в тому, що воно є похідним з тюркських мов, сумніватися не доводиться.
Історія
Заселення території сучасних Черкас почалось близько сорока тисяч років тому, в епоху палеоліту. Свідченням цього є археологічні знахідки, які належать до періоду Межиріччя, Трипілля, а також Київської Русі. Традиційно вважають, що місто засноване у 1286 році.
У 1954 році Черкасам був присвоєний статус обласного центра.
Культура

Місто з багаторічною історією не раз було повністю стерте з лиця землі, і не раз відбудовувалось заново, тому сьогодні в Черкасах можна побачити лише кілька будівель, зведених у XIX столітті. Більш ранні споруди збереглись, на жаль, лише на листівках і в письмових документах. Архітектурною пам’яткою Черкас є будинок XIX століття у стилі неоготики, розташований на розі вулиць Дашковича та Хрещатик. Нині в цій будівлі знаходяться фінансові установи.
Що подивитись у Черкасах?
З багатьох пам’яток міста ми пропонуємо звернути увагу на наступні:
- «Пагорб Слави».
На вершині гори, яка раніше називалася Замковою, знаходиться меморіальний комплекс та монумент «Мати-Батьківщина». Колись тут було давньоруське городище, потім Черкаська фортеця. При будівництві комплексу у 1977 році всі ці архітектурні пам’ятники були повністю зруйновані.
- Михайлівський собор.
Михайлівський кафедральний собор – найвищий в Україні храм. Його золоті бані височать на 72 метри. Звели собор у візантійському стилі за вісім років. У його приміщенні одночасно можуть перебувати до 12 тисяч прихожан.
- Черкасский зоопарк.
Чудовим місцем для відпочинку є Черкаський зоопарк, в якому можна побачити більш ніж 200 видів різноманітних тварин, а також рідкісні види рослин.
- Ювілейний парк.
Цей парк належить до пам’яток ландшафтної архітектури. Тут ростуть унікальні породи дерев, створена система озер і водоспадів. Парк є одним з улюблених місць відпочинку жителів міста Черкаси. І це не дивно, адже парк розташований в екологічно чистому районі «Соснівка», при його плануванні був збережений природний ландшафт, типовий для правого берега річки Дніпро.
- Будинок Щербини.
Сьогодні цей яскравий приклад архітектури в стилі модерн – особняк 1892 року, який належав підприємцю Щербині, є Палацом одруження. Він прикрашений великою кількістю ажурних арок, декоративною колонадою. Особливо гарно будинок виглядає вночі завдяки сучасній системі освітлення. За Палацом одружень –пам’ятник Василю Симоненко та невеличкий сучасний сквер, де люблять проводити час і всі черкащани, і гості, і закохані, і матусі з дітками.
- «Білий Лотос».
Буддистський храм «Білий Лотос» зведений у 1988 році. Він є копією лаоського храму і побудований за проектом В. Скубаєва. За переказами, під час закладання фундаменту будівельники знайшли камінь із зображенням Будди в масці воїна. Сьогодні вхід до келії прикрашають дві статуі воїнів, привезені з Тибету. Відвідувати храм можна лише щонеділі.
- Пам’ятник водопровіднику.
На честь 90-річчя черкаського «Водоканалу» біля його входу був встановлений унікальний пам’ятник водопровіднику. Робітник з ключами вилізає з колодязя, поруч з яким лежить чавунний люк. На ньому написано: «Воду вам я подав». Недалеко від водопровідника встановлений пожежний гідрант.
- Музичний фонтан.
Знаходиться він у сквері за Обласною держадміністрацією. Сьогодні тут відпочивають містяни, фотографуються молодята, а закохані призначають побачення.
- Долина троянд.
У п’ятистах метрах від центру Черкасс, на березі Дніпра знаходиться парк «Долина троянд». Містяни люблять відпочивати тут від суєти та шуму. Останніми роками в «Долині троянд» часто проводяться різноманітні міські свята. У парку можна звірити час за п’ятнадцятиметровим сонячним годинником.